A+ A A-

Odborná prax Erasmus+

Napísal(a)  Dávid Macsánszky

Program Eramus+ sa uskutočnil od 5. septembra a trval dva týždne. Boli sme v Maďarsku, konkrétne v Budapešti. Projekt bol podporovaný Európskou úniou.

Bol som veľmi šťastný, keď som sa dozvedel, že patrím medzi vybratých študentov a môžem sa zúčastniť na tomto projekte. Čas odchodu sa rýchlo blížil, v nedeľu 4. 9. 2016 poobede sme v Komárne nasadli do autobusu, ktorý nás odviezol priamo pred náš hotel Swing City. Zoznámil som sa so spolubývajúcim a dohodli sme sa na programe ďalšieho dňa.

Ja ako strojár som sa dostal do firmy C3D Műszaki Tanácsadó Kft., ktorá sa zaoberá komplexnými službami v oblasti strojárstva. Ukázali nám, ako funguje ich firma a čím sa vlastne zaoberajú. Cieľom bolo naučiť nás ovládať trojdimenzionálny modelovací softvér Creo. Keď nám predviedli možnosti programu, zdal sa mi jednoduchý, pretože v škole som sa už učil modelovanie, ale v inom programe. No ovládanie ako aj funkcie boli celkom iné než tie, na ktoré sme boli zvyknutí, takže sme sa museli učiť všetko od základov. Našťastie sme dostali mladého, trpezlivého mentora, ktorý nám všetko vysvetlil a ukázal. Učil nás, ako ovládať program.

Popoludní a cez víkend sme mali výborné kultúrne programy, bol som nadšený. Navštívili sme veľa známych historických budov a pamiatok. Najviac sa mi páčil parlament. Vymenoval by som len niekoľko miest, kde sme boli: Citadella, Margit-sziget, Csodák palotája, Parlament, Láthatatlan kiállítás, Hősök tere, Óbudai Egyetem atď. Na neviditeľnej výstave nám ukázali, ako žijú nevidiaci spoluobčania, aké hrozby ich čakajú každodenne. Na Óbudai Egyetem nám predviedli celú vzdelávaciu inštitúciu a ukázali študijne odbory, ktoré sa u nich vyučujú. V Csodák palotája sme sa stretli s optickými klamami, bolo to veľmi zaujímavé.

Neuveriteľne rýchlo prešli tie dva týždne a museli sme sa vrátiť domov. Posledný deň sme dostali certifikáty, ktoré svedčia o tom, že sme úspešne absolvovali odbornú prax. Vrátili sme sa s bohatými skúsenosťami a peknými spomienkami.

« Apríl 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontaktné Informácie

Stredná priemyselná škola strojnícka a elektrotechnická - Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Petőfiho 2, Komárno

Petőfiho 2, Komárno 945 50

Tel.: +421 35 7731 439

Fax: +421 35 7731 493

http://www.spskn.sk/

https://www.facebook.com/spskn.komarno

Prihlásenie