A+ A A-

Kvalitné odborné vzdelanie – kľúč k úspechu

Kvalita odborného vzdelávania žiakov vo všetkých odboroch a podpora profesijného rastu pedagogických zamestnancov patria k prioritám SPŠ SE - GE SzKI Komárno. Aj to je dôvod, prečo sa každoročne zapájame do programu Erasmus+. 

V tomto školskom roku sme vďaka ďalšiemu úspešnému projektu Kvalitné odborné vzdelanie – kľúč k úspechu opäť umožnili našim študentom a zamestnancom absolvovať stáž v zahraničí. Každým rokom sa nám darí napredovať, zvyšovať počet účastníkov, zlepšovať sa v tejto oblasti. Okrem osvedčených partnerov z Maďarska sme nadviazali spoluprácu s novým partnerom v Českej republike. V rámci nášho projektu využili príležitosť vycestovať do zahraničia 14 žiaci (v 2 turnusoch) a 3 pedagogickí zamestnanci. Učitelia odborných predmetov absolvovali job shadowing vo firme C3D Engineering Consultant Ltd., zameraný na pozorovanie efektívnej aplikácie programu CREO parametric v praxi. 11 vybraných žiakov z odborov elektrotechnika a strojárstvo sa zúčastnilo v septembri 2018 odbornej stáže v Budapešti. Elektrotechnici pracovali vo firme evopro systems engineering, kde montovali, programovali a diagnostikovali riadiace systémy vytvorené na báze PLC techniky. Žiaci z odborov strojárstvo a technické a informatické služby v strojárstve absolvovali intenzívny kurz zameraný na využitie 3D systému CREO vo firme C3D Engineering Consultand Ltd. Traja žiaci z odboru TIS absolvovali odbornú stáž na prelome septembra a októbra v Brne, v spoločnosti Stöbich Brandschutz s.r.o., aby získali zručnosti pri vedení podvojného účtovníctva v systéme Microsoft Dynamics NAV 2013, zdokonalili sa vo vedení mzdovej agendy, obohatili sa o skúsenosti v hospodárskej korešpondencii.

Cieľ stáží, ktorým je zabezpečiť žiakom podmienky v skutočnom pracovnom prostredí firiem pôsobiacich na medzinárodnom trhu práce na overenie a prepojenie teoretických a praktických vedomostí a zručností, sme naplnili. Účastníci tiež nadobudli skúsenosti kooperatívnej tímovej práce, mali možnosť uplatniť kritické myslenie, posilnili si komunikačné zručnosti. V rámci bohatého programu vo voľnom čase spoznali pekné európske mestá, priniesli si nezabudnuteľné zážitky. Úspešní absolventi získali Certifikát o absolvovaní praxe v zahraničí a Europas.

Od roku 2015 sme ako jedna z mála škôl na Slovensku držiteľmi Charty pre mobility v odbornom vzdelávaní a príprave, čo svedčí o tom, že naše projekty sú realizované kvalitne.

Teší nás spolupráca s Národnou agentúrou programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu SAAIC, v rámci nej sme mali možnosť prezentovať našu činnosť na podujatiach, ktoré organizuje, Mgr. Božidara Huláková napr. prijala pozvanie na inštruktážny seminár ECVET v Bratislave, aby predstavila naše aktivity v tejto oblasti a podelila sa o skúsenosti a nápady s inými účastníkmi.

Učitelia odborných predmetov:
Žiaci:

 

« Apríl 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kontaktné Informácie

Stredná priemyselná škola strojnícka a elektrotechnická - Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Petőfiho 2, Komárno

Petőfiho 2, Komárno 945 50

Tel.: +421 35 7731 439

Fax: +421 35 7731 493

http://www.spskn.sk/

https://www.facebook.com/spskn.komarno

Prihlásenie