péntek, 21 február 2020 18:03

A szlovák konverzációs verseny iskolai fordulója Kiemelt

Írta:  Mgr. Erik Sokol
A szlovák konverzációs verseny iskolai fordulója A szlovák konverzációs verseny iskolai fordulója

Az Oktatási Minisztérium által meghirdetett és az Állami Pedagógiai Intézettel együttműködve szervezett "Poznaj slovensku reč" (Ismerd meg a szlovák nyelvet) elnevezésű kommunikációs versenyre az idén negyvenedik alkalommal került sor.

A megmérettetés iskolai fordulóját 2020. február 5-én szerveztük meg. Az első feladatban egy felolvasott szöveget kellett a diákoknak összefoglalniuk, ügyelve a nyelvhelyességre, gondot fordítva a választékos szókincshasználatra és a folyamatosságra. A második feladat egy téma kifejtése volt, amelynél a háromtagú zsűri kiemelten értékelte az előadott szöveg felépítését is.  Az utolsó, legnagyobb kreativitást igénylő feladatban a versenyzőknek 10 megadott szó felhasználásával kellett értelmes, összefüggő szöveget összeállítaniuk, majd elmondaniuk.  A verseny folyamán csak meglévő tudásukra támaszkodhattak, szótár vagy más segédeszközt nem használhattak.

Mivel a versenyfeladatok meglehetőse időigényesek, így iskolánkban a következő kilenc, kiemelkedően jó konverzációs készségekkel megáldott tanuló vett részt: Tok Csongor, Hlavatý Dominik, Dömény Máté III.C, Karcagiová Kitti, Nagyová Edina III.D, Táborský Martin, Heller Dániel III.G, Zátyiková Antónia, Harcsa Márk III.K

A háromtagú bizottság, Mgr. Adámiková, Mgr. Dózsová és Mgr. Sokol, valamennyi versenyző meghallgatása után a következő döntésre jutott: a harmadik helyezett Zátyiková Antónia III. K, a második Tok Csongor III.C és az első helyezett Karcagiová Kitti III. D osztályos tanuló lett.

Iskolánkat a járási fordulóban az első két helyezett fogja képviselni. Szorítunk nekik!
Megjelent: 47 alkalommal
« Április 2020 »