csütörtök, 24 november 2016 22:17

Gépészet

Tudod mivel foglalkoznak a gépészek?

Érdekel az alkatrészek, gépek, berendezések tervezése?

Ha igen, jó helyen jársz!

Olvasd el, hogy mit tanulnak a gépész szakon diákjaink és, ha megtetszett, Téged is várunk a csapatba!

Miért érdemes a GÉPÉSZET tanulmányi szakot választanod?
  • Megtanulod, hogyan kell műszaki rajzokat készíteni, ezeknek az ismeretek alapján alkatrészeket, gépelemeket, berendezéseket tudsz megrajzolni, korszerű számítógépes programok (AutoCAD, SolidEdge) használatát sajátítod el.
  • Megismerkedsz különböző gyártástechnológiákkal (pl. fémforgácsolás, anyagalakítás, hegesztés, ...), amelyeket az iskola tanműhelyében – és akár otthon is – sokféle feladat megoldása során tudsz alkalmazni.
  • Szakismereteid alapján megcsinálhatod életed első komolyabb gépét (gokart, kézi hajtású kerékpár, háromkerekű „kerékpár“, emelő berendezés, edzőtermi erősítő pad,...vagy bármit, amit érdekesnek, ötletesnek találsz, tanáraink készségesen segítségedre lesznek).
  • Megtanulsz térben is rajzolni, SolidEdge program segítségével, 3D animációk, összeállítási és gyártási rajzok készítését sajátíthatod el, az elkészített modellek alapján 3D nyomtató segítségével le is tudod gyártani az adott alkatrészt, tárgyat, eszközt. A régióban csak iskolánkban van ilyen 3D nyomtató!
  • Megismered és megérted a műszaki életben alkalmazott gépek, berendezések (belsőégésű motorok, szivattyúk, kompresszorok, ...) működését és szerkezeti elemeinek szerepét (tengelyek, dugattyúk, csapágyak, hajtókarok, ...)
  • Megtanulsz számjegyvezérlésű szerszámgépeket (CNC gépek) programozni, az oktatásban az ipari gyakorlat számára kifejlesztett FCM 22 CNC típusú marógépet is alkalmazunk!
  • Lehetőséged lesz sok szaktárgyi veresenybe bekapcsolódnod (ZENIT-Verseny, Középiskolai Szaktárgyi Verseny, CNC programozó...), bizonyíthatod, Te is a legjobbak közé tartozol és egy tehetséges csapat tagja vagy!

Miként tudsz megszerzett tudásoddal, szakismereteiddel érvényesülni az ÉLETBEN, a munka világában?

Tanulmányaid befejezése után számítógépes konstruktőrként, technológusként, szerszámgép-programozóként helyezkedhetsz el vagy beiratkozhatsz műszaki egyetemi képzésbe is.

Az ipariskola szilárd alapokat ad, erre bátran (G)ÉPÍTHETSZ!

Tervezd meg jövődet, ne legyen életed GÉPtelen!

« Október 2019 »