szerda, 04 január 2012 20:01

Műszaki és informatikai szolgáltatások a gépiparban

Ezen a szakon a tanulók általános és szakmai képesítést nyernek a négy év folyamán. Az iskola elvégzése után közgazdasági és műszaki egyetemeken folytathatják tanulmányaikat, illetve az iparban helyezkedhetnek el mint irodai asszisztens, könyvelő asszisztens, pénzintézeti alkalmazott, középfokú menedzser vagy önálló vállalkozó. A tanulmányi szak jellegéből adódóan kiválóan alkalmas lányok számára is.

Az általános műveltséget nyújtó tantárgyak között kiemelt szerepet kap az idegen nyelvek oktatása (angol-, német nyelv).

A diákok tanulmányaik során az első évfolyamban a számítástechnika alapjaival, a WORD szövegszerkesztővel és az EXCEL táblázatkezelővel ismerkednek meg, másodikban az AutoCAD tervezőprogram használatát sajátítják el, harmadikban és negyedikben pedig könyvelői- (Pohoda), illetve további irodai programokkal (PowerPoint, FrontPage, Access, Zoner Callisto, Adobe Photoshop) konkrét feladatokat oldanak meg.

A szakmai képzés során átfogó ismereteket szereznek közgazdaságtanból, vállalatirányításból, marketing és reklámtevékenységből, üzleti komunikációból, gazdasági levelezésből illetve jogi alapismeretekkel is gazdagíthatják tudásukat. Hangsúlyt fektetünk az egyszerű- és a kettős könyvvitel oktatására elméleti és gyakorlati szinten egyaránt.

Általános gépészeti képzésben is részesülnek, amelynek során elsajátítják a gépészet alapjait, megismerkednek az egyes gépelemekkel, berendezésekkel és ipari gyártásfolyamatokkal.

Az elméleti ismereteket gyakorlati oktatás egészíti ki, amelynek keretén belül közgazdaságtani-, vállalatszervezési-, könyvviteli- és marketingismereteiket hasznosítják.

« December 2019 »