pondelok, 01 júl 2019 13:32

V umení sa nám darí i vďaka štedrej podpore mesta Doporučený

Napísal(a)  Mgr. Božidara Huláková
V umení sa nám darí i vďaka štedrej podpore mesta V umení sa nám darí i vďaka štedrej podpore mesta

Mesto Komárno každoročne podporuje naše aktivity v oblasti kultúry. Tak tomu bolo i tento školský rok. Náš projekt, ktorého cieľom bolo podporiť mimoškolskú činnosť umelecky zameraných záujmových krúžkov, bol realizovaný s finančnou podporou mesta.

Členovia divadelného krúžku VISZTA nacvičili hru súčasného ruského dramatika Vasilija Sirgajeva Čierne mlieko. Predstavenie odohrali pre žiakov našej školy, rodičov a verejnosť. Úspech zaznamenali i na festivale Jókaiho dni, v rámci ktorého boli ocenení dvaja hlavní protagonisti (Nagy Á., Bereczk D. M.)  a režisérka Mgr. Eva Kossárová.

Tím školskej televízie a rozhlasu po celý rok mapoval život školy a už tradične sa zapojil do súťaže Cineama. Krajské kolo súťaže spojené s prehliadkou filmovej tvorby  sa konalo 24. apríla 2019 v Kine TATRA v Komárne. Súčasťou tohto  podujatia bol i workshop Stanislava Králika Filmovať je ľahké. V silnej konkurencii sme opäť bodovali. Dávid Žuža (II.C) získal so svojím filmom Jeden ako druhý (film o tom, čo sa môže stať, keď sa necháme unášať vo víre monotónnych školských dní) 3. miesto. Petrovi  Bogárovi (III.G) udelila porota za film Stredoškolák (príbeh zo života priemyslováka) čestné uznanie a Roland Rásó (IV.C) získal za film KPJ (pocta učiteľovi telom aj dušou..) cenu poroty za námet.

Novým podujatím bola aktivita Tanečný maratón, ktorý sa uskutočnil 27. júna 2019 v priestoroch malej telocvične vybavenej novou zrkadlovou stenou. Prispôsobili sme ju na tanečnú sieň, budeme ju ďalej využívať v rámci krúžkovej činnosti i na hodinách TŠV.  Účastníci maratónu,  ktorými  boli žiaci, učitelia a zamestnanci našej školy, zvládli základné kroky spoločenských a ľudových tancov.

Celoročnú snahu našich žiakov pracujúcich v spomínaných záujmových útvaroch  sme odmenili dvojdňovou exkurziou do Nitry, počas ktorej spoznali mesto, navštívili filmové predstavenie Aladin a divadelné predstavenie Meno v DAB v Nitre.

Na financovaní nákladov spojených s prípravou a realizáciou všetkých podujatí (materiál na tvorbu kulís, propagačné materiály, občerstvenie počas premiéry divadelného predstavenia a Tanečného maratónu, cestovné výdavky, ubytovanie, strava, vstupenky na divadelné a filmové predstavenie, vyhotovenie a osadenie zrkadlovej steny v malej telocvični) sa podieľalo Mesto Komárno sumou vo výške 1000 eur.

Patrí mu naše veľké ĎAKUJEME!
« September 2019 »