A+ A A-
utorok, 23 jún 2020 20:02

Elektrotechnika

Zaujíma ťa elektrotechnika?

Si deviatak/ deviatačka a túžiš objavovať tajomstvá elektrotechniky?

Čo tak študovať u nás?

Teraz ti pomôžeme rozhodnúť sa správne!

 

Čo všetko môžeš u nás robiť?

  • V 1. ročníku si na počítačoch apple osvojíš základy programovania pomocou programu Python, pomocou neho aj iných programov sa môžeš stať vynikajúcim programátorom a a na súťažiach si zmeriaš sily s mladými programátormi zo Slovenska aj z iných krajín Európy, veď naši študenti – programátori sa v celoslovenských i medzinárodných kolách súťaže INFOPROG už tradične umiestňujú na popredných miestach.
  • Zapojíš sa do Stredoškolskej odbornej činnosti, vytvoríš zaujímavý vlastný projekt – výrobok využiteľný v niektorom odvetví hospodárstva (napríklad v oblasti zdravotníctva a farmakológie), predstavíš ho, vyhráš súťaž a staneš sa známym.
  • Ak si nebudeš vedieť vybrať, budeš najprv usilovne študovať a potom sa zapojíš do súťaže Zenit alebo do Komplexnej elektrotechnickej súťaže a posunieš sa až do medzinárodného kola tejto súťaže.
  • Pod odborným dohľadom sa môžeš naučiť na úrovni nakrúcať a pomocou počítačov apple spracovávať filmový materiál. S týmto materiálom sa môžeš zapájať do celoslovenských i medzinárodných amatérskych súťaží.
  • Máš možnosť získať osvedčenie o odbornej spôsobilosti podľa vyhlášky UBP SR.
  • V rámci Mikrotik Akadémie sa oboznámiš s konfiguráciou, nastavením a spravovaním základných funkcií smerovačov, riešením problémov, so základnými prvkami sieťových vrstiev a IP protokolu a zabezpečeniami siete.
  • Všetko, čo si osvojíš na teoretickom vyučovaní, si s nami vyskúšaš v praxi. Základné konfigurácie RouterOS, jeho ďalšie nástroje, praktické nastavenie siete, IP adries, statické routovanie, Masquerade, DNS a správu klientov.
  • Môžeš získať aj oficiálny Mikrotik certifikát MTCNA - MikroTik Certified Network Associate.

Uplatniť sa na európskom trhu práce znamená ovládať jazyky?

Dobrá správa! U nás môžeš v rámci vyučovania študovať angličtinu a nemčinu. Ak sa ti to zdá málo, v poobedňajších hodinách môžeš navštevovať krúžok ruštiny alebo v jazkovej škole priamo v našej škole kurzy španielčiny aj taliančiny. Môžeš sa zúčastňovať zahraničných jazykových projektov, spoznávať európske krajiny, ich zvyky a ľudí.

Čo s voľným časom?

Niet ľahšej otázky! Na našej škole je bohatý športový život, divadelné krúžky, krúžky jazykov, fotografický krúžok. No a ak rád pracuješ v tíme a túžiš tvoriť a spracovávať filmový materiál, máš jedinečnú možnosť stať sa členom školskej televízie alebo členom študentského rozhlasu.

Tak neváhaj a príď sa sám presvedčiť! Nezabudni, že ak sa rozhodneš študovať na našej škole, budeš študovať elektrotechniku v škole, ktorá na základe výsledkov študentských súťaží už dvakrát po sebe získala titul najlepšia stredná odborná škola v Nitrianskom kraji.
 

Využi jedinečnú šancu zaistiť si úspešnú budúcnosť!

« Október 2020 »
Pon Ut Str Št Pia So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Kontaktné Informácie

Stredná priemyselná škola strojnícka a elektrotechnická - Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Petőfiho 2, Komárno

Petőfiho 2, Komárno 945 50

Tel.: +421 35 7731 439

Fax: +421 35 7731 493

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www.spskn.sk

facebook.com/spskn.komarno

Prihlásenie