Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

2026 április 20. hétfő

Dobogós helyezés a XXII. Nemzetközi Komplex Elektrotechnikai Versenyen

Szerző Ing. Pásztor Tímea



2026 március 24. és 26. között rendezték meg Budapesten a XXII. Nemzetközi Komplex Elektrotechnikai Versenyt. A megmérettetésen négy testvériskola négyfős csapatai vettek részt.

Iskolánkat a harmadik évfolyamból Kis Rajmond, Szabó Kálmán Tamás (III.G), valamint Puha Máté és Trgiňa Marcel (III.K) képviselték. A kísérő tanárok Pásztor Tímea és Szajkó Péter voltak.

A verseny menete és eredményei:

A szakmai megmérettetés három részből állt: az elektrotechnikai és elektronikai számítási feladatokat egy informatikai (MS Office) forduló követte. A gyakorlati részben a diákoknak egy függvénygenerátort kellett megépíteniük és bemérniük.

Csapatunk az összesített rangsorban a második helyezést érte el. Egyéni teljesítményével Szabó Kálmán Tamás az első helyen végzett.

A szakmai programok mellett a résztvevők megtekintették a budai várat, ellátogattak egy technológiai bemutatóra, az esti szabadprogram pedig lehetőséget adott a testvériskolák diákjainak az ismerkedésre.

A résztvevő intézmények:

  • Liceul Tehnologic Electromureș (Marosvásárhely, Románia)
  • Bolyai János Fővárosi Gyakorló Műszaki Szakközépiskola és Kollégium (Budapest, Magyarország)
  • Műszaki Iskola (Ada, Szerbia)
  • Gépészeti és Elektrotechnikai Ipari Szakközépiskola (Komárom)

A következő, 23. versenyforduló házigazdája iskolánk, a komáromi Ipari lesz.