+421 35 7731 439
+421 908 796 816
office@spskn.sk
2026 április 20. hétfő
Szerző Ing. Pásztor Tímea

2026 március 24. és 26. között rendezték meg Budapesten a XXII. Nemzetközi Komplex Elektrotechnikai Versenyt. A megmérettetésen négy testvériskola négyfős csapatai vettek részt.
Iskolánkat a harmadik évfolyamból Kis Rajmond, Szabó Kálmán Tamás (III.G), valamint Puha Máté és Trgiňa Marcel (III.K) képviselték. A kísérő tanárok Pásztor Tímea és Szajkó Péter voltak.
A verseny menete és eredményei:
A szakmai megmérettetés három részből állt: az elektrotechnikai és elektronikai számítási feladatokat egy informatikai (MS Office) forduló követte. A gyakorlati részben a diákoknak egy függvénygenerátort kellett megépíteniük és bemérniük.
Csapatunk az összesített rangsorban a második helyezést érte el. Egyéni teljesítményével Szabó Kálmán Tamás az első helyen végzett.
A szakmai programok mellett a résztvevők megtekintették a budai várat, ellátogattak egy technológiai bemutatóra, az esti szabadprogram pedig lehetőséget adott a testvériskolák diákjainak az ismerkedésre.
A résztvevő intézmények:
A következő, 23. versenyforduló házigazdája iskolánk, a komáromi Ipari lesz.



