Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

2026 május 04. hétfő

Jelentős szakmai siker a komáromi ipari iskola diákjaitól

Szerző Ing. Sárai Gábor



Kiemelkedő szakmai sikert értek el iskolánk diákjai Budapesten, az Innoelectro Kiállítás és Konferencia keretében megrendezett MELT V. Diák Forrasztási Versenyen. A rangos nemzetközi megmérettetésen az idén 30 iskola 101 tanulója vett részt. Az intézmény tanulói mind egyéni, mind csapatversenyben rendkívül eredményesen szerepeltek. Az egyéni kategória győztese Szabó Kálmán Tamás lett, míg az iskola csapata a legeredményesebb iskola címet is elnyerte.

Diákjaink az alábbi pontszámokat érték el:

Szabó Kálmán Tamás (3.G): 1050 pont – 1. helyezett

Puha Máté (3.K): 910 pont – 12. hely

Trgiňa Marcel (3.K): 850 pont – 15. hely

Tallósi Mátyás (2.K): 830 pont – 18. hely

Csapat pontszám: 910


A verseny során a diákoknak először egy elméleti teszt keretében kellett számot adniuk szakmai ismereteikről, majd szigorú időkorláton belül egy működő elektronikai áramkört kellett kézi forrasztással összeállítaniuk furatszerelt és felületszerelt alkatrészekből.
Az elkészült munkákat az elektronikai iparban széles körben alkalmazott nemzetközi szabvány előírásai szerint értékelték.
Az elért eredmények nemcsak a diákok tehetségét és szorgalmát bizonyítják, hanem visszaigazolják azt az iskolában folyó következetes, magas színvonalú szakmai és gyakorlatorientált oktatómunkát, amely kézzelfogható eredményeket hoz hazai és nemzetközi színtéren egyaránt.

A díjak és oklevelek személyes átadására iskolánkban egy későbbiekben egyeztetett időpontban kerül majd sor. Iskolánk nevében köszönjük a versenyen való részvétel lehetőségét, valamint a rendkívül színvonalas szervezését és lebonyolítást.

Gratulálunk a győztesnek és az iskola egész csapatának a kimagasló eredményeikért!