+421 35 7731 439
+421 908 796 816
office@spskn.sk
2026 június 23. kedd
Szerző PaedDr. Tóth Katalin
.jpg)
„Nincsen szebb kora az emberiségnek, mint az első ifjúság évei.
Azon láncok, amelyek akkor köttetnek, nem szakadnak el örökké.“
A nagy reformkori költő, Kölcsey Ferenc fent idézett gondolatainak jegyében nyitotta ki kapuját június 13-án, szombaton délelőtt a komáromi Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola. Jeles rendezvény színhelye volt, ugyanis Szalai Erika mérnök, igazgatóhelyettes alapos szervezőmunkájának köszönhetően 136 öregdiák vehette át az iskola plakettjét, valamint az arany-, gyémánt-, illetve vasmatúra oklevelet az iskola dísztermében.
Az intézmény igazgatója, Vetter János mérnök ünnepi beszédében nagy tisztelettel üdvözölte a megjelent ötven, hatvan, illetve hatvanöt éve végzett jubilánsokat. Az ünnepi beszéd után az öregdiákok nosztalgiával és szeretettel emlékeztek a régi alma materre, a tanításra, valamint a diákélet felejthetetlen pillanataira. A jubileumot ünneplő öregdiákok osztályfőnökei Ing. Beck Tibor, JUDr. Kanyicska József, Krajmer Imrich, Ing. Slávik Ján, Solár Štefan, Ing. Svoboda Ferdinand, Ing. Zámbó István és Zavacký Viktor voltak.
A Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola ennek a szép tradíciónak a szellemében minden év júniusában már hagyományszerűen kinyitja kapuit, megállítva a szárnyaló időt, felidézve az ifjúság csodaszép emlékeit.