Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

2026 június 23. kedd

A műszaki rajzverseny regionális fordulója

Szerző Ing. Kányai Annamária



2026. június 15-én az I.C osztály tanulói, Madarász Ferenc és Štepník Botond részt vettek a műszaki rajzverseny regionális fordulóján, amelyet a Pozsonyi Közlekedési Szakközépiskolában rendeztek meg.

A versenyen összesen 16 diák vett részt két kategóriában. A versenyzők feladata egy alkatrész három nézetének megszerkesztése és teljes méretezése volt, amelyből az egyik nézetet metszetben kellett ábrázolniuk, mindezt a műszaki rajz szabályainak betartásával.

Diákjaink az erős mezőnyben  kiválóan helytálltak, és nagyszerű eredményeket értek el:  Ferenc  az első, Botond a harmadik helyen végzett.

Gratulálunk a szép eredményhez!