Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

23. jún 2026 Utorok

Pomaturitné stretnutie zlatých, diamantových a železných maturantov

Napísal(a) PaedDr. Katalin Tóth



„Niet krajšieho ľudského veku, ako sú roky mladosti.

Tie zrnká reťaze, ktoré vznikajú práve v ňom, sa nikdy neroztrhnú.”

V duchu slov maďarského básnika maďarského reformného obdobia, Ferenca Kölcseyho, otvorila Stredná priemyselná škola strojnícka a elektrotechnická v Komárne svoje brány 13. Júna 2026, aby privítala 136 niekdajších absolventov. Práve oni si mohli z rúk Ing. Eriky Szalaiovej prevziať plaketu školy a diplomy preukazujúce ich príslušnosť stavu tzv. Zlatých, diamantových a železných maturantov. 

Riaditeľ školy, Ing. Ján Vetter, vo svojom slávnostnom príhovore s veľkou úctou privítal absolventov, ktorí sa stretli po päťdesiatich, šesťdesiatich či šesťdesiatich piatich rokoch. Po jeho príhovore si vo svojich príhovoroch nostalgicky zaspomínali na svoju alma mater zástupcovia niekdajších tried. Pripomenuli si staré školské výčiny, spomenuli svojich učiteľov. Triedni učitelia jubilujúcich tried kedysi boli Ing. Tibor Beck, JUDr. József Kanyicska, Imrich Krajmer, Ing. Ján Slávik, Štefan Solár, Ing. Ferdinand Svoboda, Ing. István Zámbó a Viktor Zavacký. 

Stredná priemyselná škola strojnícka a elektrotechnická v duchu tejto tradície každoročne v júni otvorí svoje brány, snažiac sa na okamih zastaviť čas a umožniť vrátiť sa v spomienkach do čias mladosti.