Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

26. jún 2026 Piatok

Prednáška psychologičky

Napísal(a) Katarína Ondičová



Dňa 2. júna 2026 sa na školskom internáte uskutočnila prednáška psychologičky na tému sebapoškodzovania u dospievajúcich dievčat vo veku 15 – 16 rokov. Prednáška bola vedená pracovníčkou Centra poradenstva a prevencie, Andreou Uhrinovou. Účastníčky získali informácie o príčinách a prejavoch sebapoškodzovania, o jeho psychologických súvislostiach ako aj o možnostiach zvládania náročných emócií zdravými spôsobmi. Dôraz bol kladený na význam otvorenej komunikácie, vyhľadania odbornej pomoci a budovania psychickej odolnosti. Cieľom prednášky bolo podporiť duševné zdravie dievčat a zvýšiť ich informovanosť o možnostiach prevencie, pomoci.