+421 35 7731 439
+421 908 796 816
office@spskn.sk
26. jún 2026 Piatok
Napísal(a) Katarína Ondičová

Dňa 2. júna 2026 sa na školskom internáte uskutočnila prednáška psychologičky na tému sebapoškodzovania u dospievajúcich dievčat vo veku 15 – 16 rokov. Prednáška bola vedená pracovníčkou Centra poradenstva a prevencie, Andreou Uhrinovou. Účastníčky získali informácie o príčinách a prejavoch sebapoškodzovania, o jeho psychologických súvislostiach ako aj o možnostiach zvládania náročných emócií zdravými spôsobmi. Dôraz bol kladený na význam otvorenej komunikácie, vyhľadania odbornej pomoci a budovania psychickej odolnosti. Cieľom prednášky bolo podporiť duševné zdravie dievčat a zvýšiť ich informovanosť o možnostiach prevencie, pomoci.

